Abalıoğlu Holding A.Ş. Anasayfa    Abalıoğlu Holding A.Ş. İletişim    Abalıoğlu Holding A.Ş. Site haritası     
Skip Navigation Links
Kurumsal Expand Kurumsal
Grup Şirketleri ve İştirakler Expand Grup Şirketleri ve İştirakler
Sosyal Performans Expand Sosyal Performans
İnsan Kaynakları Expand İnsan Kaynakları
Abalıoğlu Holding A.Ş. Grup Şirketleri ve İştirakler
Abalıoğlu Holding Grup Şirketleri Grup Şirketleri ve İştirakler
Abalıoğlu Holding Basında Biz - Duyurular - Gruptan Haberler Basında Biz - Duyurular - Gruptan Haberler
Abalıoğlu Holding İletişim İletişim Abalıoğlu Holding Site Haritası Site Haritası Abalıoğlu Holding TürkçeAbalıoğlu Holding English
Abalıoğlu Holding A.Ş. Abalıoğlu Holding A.Ş.
Abalıoğlu Holding A.Ş. Abalıoğlu Holding A.Ş.   Abalıoğlu Holding A.Ş. Abalıoğlu Holding A.Ş.  
Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş.

1999 yılında gerçekleştirilen reorganizasyon ile Dentaş A.Ş., Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. ve Dentaş Ambalaj ve Kağıt Sanayi A.Ş. olarak ikiye ayrılır.

Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. faaliyetine 1985 yılında kurulmuş olan viyol tesislerinde kalıplanmış selülozik ambalaj malzemesi üretimi ile devam eder.Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. ülkemiz yumurta viyolü sektöründe %65 Pazar payına sahiptir. Yapmakta olduğu yeni makine yatırımları sonucu ürün çeşitliliği, üretim kalitesi ve kapasite anlamında önemli adımlar atmıştır. Ülkemiz Viol sektöründe pazar lideri konumunda olan Dentaş Kağıt Türkiye’deki üstünlüğünü Balkanlarda da gerçekleştirmek amacıyla, Romanya’da üretim faaliyetlerinde bulunmak için SC Dentaş Romania SRL şirketini kurmuştur.

Romanya ve Balkan pazarında söz sahibi olmaya yönelik olarak 2004 yılında başlatılan yatırım, 2005 yılında üretime başlanmasını takiben 2006 yılında pazarda güçlü bir şekilde yerini almıştır.

Ambalaj sektörünün farklı alanlarında öncü olmayı stratejik hedef olarak koyan, ürün portföyünü genişletmek için AR-GE çalışmaları yürüten ve bu çalışmalarında Üniversitelerle işbirliği yapan şirket sektörel gelişmesini yüksek bir hızla sürdürmektedir.

Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. belgelendirme kuruluşu tarafından sonuçlandırılan denetimden geçerek 2006 yılı Kasım ayı itibarıyla; ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001-2004 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001-1999 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarına sahip olmaya hak kazanmıştır. Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. sektöründe tüm bu sertifikalara hak kazanan ilk ve tek şirket olmuştur.

Hizmet ve ürün kalitesiyle Türkiye ve Balkan Pazarının lideri olan Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş., Romanya’daki tesisiyle birkaç yıl içinde Avrupa’da da Pazar lideri olmayı hedefliyor. Çevre dostu selülozik bazlı ürünler ile sağlıklı ve hijyenik ambalaj üretimi yapan Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş., innovatif çalışmalar ile kağıdı kısa bir süre sonra plastik, cam ve seramiğin yerine kullanarak Türkiye sanayisinin yeni tanışacağı bir çalışmaya daha imza atmaya hazırlanıyor.


Detaylı bilgi için:
www.dentaskagit.com.tr


Yukarı

 
  Takip edin Abalıoğlu Holding A.Ş. Facebook Abalıoğlu Holding A.Ş. Facebook Bilgi Toplumu Hizmetleri   Gizlilik Politikamız    
 
Abalıoğlu Holding A.Ş.