Abalıoğlu Holding A.Ş. Anasayfa    Abalıoğlu Holding A.Ş. İletişim    Abalıoğlu Holding A.Ş. Site haritası     
Skip Navigation Links
Kurumsal Expand Kurumsal
Grup Şirketleri ve İştirakler Expand Grup Şirketleri ve İştirakler
Sosyal Performans Expand Sosyal Performans
İnsan Kaynakları Expand İnsan Kaynakları
Abalıoğlu Holding A.Ş. Sosyal Performans
Abalıoğlu Holding Grup Şirketleri Grup Şirketleri ve İştirakler
Abalıoğlu Holding Basında Biz - Duyurular - Gruptan Haberler Basında Biz - Duyurular - Gruptan Haberler
Abalıoğlu Holding İletişim İletişim Abalıoğlu Holding Site Haritası Site Haritası Abalıoğlu Holding TürkçeAbalıoğlu Holding English
Abalıoğlu Holding A.Ş. Abalıoğlu Holding A.Ş.
Abalıoğlu Holding A.Ş. Abalıoğlu Holding A.Ş.   Abalıoğlu Holding A.Ş. Abalıoğlu Holding A.Ş.  
DOÇEV - Doğa ve Çevre Vakfı

 

Abalıoğlu Holding, toplumsal ve sosyal sorumluluk bilinci doğrultusunda, doğal dengeyi ve çevresel değerleri nesiller boyu korumak, geliştirmek vizyonu ile DOÇEV-Doğa ve Çevre Vakfı’nın kuruluşuna önderlik etmiştir.

1996 yılında kurulan DOÇEV; ağaçlandırma, atık yönetimi ve çevre eğitimi alanlarında faaliyetler yapmakta, uygulama projeleri geliştirmektedir.

 

Bu kapsamda;

 

·       “Kendi Ormanını Kendin Kur” sloganı ile bu konuya duyarlı doğa ve çevre dostlarının, dilediği kişi ve kurumlar adına hatıra ormanları kurmalarını sağlıyor.

·       Parklar, koruluklar oluşturdu. Okul, hastane, küçük sanayi sitesi, mezarlık, baraj kıyısı gibi çeşitli kamusal alanların ağaçlandırılmasına katkı sağladı.  

·       Kuruduğu 53 orman ve kamusal alan ağaçlandırma çalışmalarıyla toprakla buluşturduğu, bakım ve gözetimlerini sürdürdüğü yaklaşık 443.000 fidan, ağaç vasfına ulaşarak erozyonun etkilerini azaltmakta, Denizli doğasını yeşertmektedir.

·       Kuşların üreme ve barınmalarına destek olmak için ağaçlıklı alanlara kuş yuvaları asıyor. Zorlu kış koşullarında yaban hayvanlarının beslenme ihtiyacına destek olmak amacıyla doğal ortamda yemleme yapıyor.

·       “Kâğıdını Ver Ağacın Olsun” sloganı ile yaklaşık 5.500 ton atık kâğıt topladı. Elde edilen kazanımla “DOÇEV - Atık Kâğıt Ormanı” kurdu.

·       “Dünyanın Pili Bitmesin” sloganı ile kullanılmış pillerin toplanmasına ülke genelinde katkı sağlıyor. Bu güne kadar 36,5 ton atık pili toplayarak, bertaraf edilmesini sağladı.

·       “Elektronik Atık Toplama Hattı” oluşturarak yaklaşık 75,8 ton elektronik atığın geri kazanımını sağladı.

·       Okullarda çevre eğitimleri düzenliyor, yayınları ve çevre sunumlarıyla toplumda çevre bilincinin yükselmesine katkı sağlıyor.

·       Kullanımı birçok ülkede yasaklanan naylon poşet yerine “bez torba” kullanılması için örnek uygulamalar yaptı, bu alanda yasal düzenlemelerin bir an önce gerçekleşmesini diliyor.

·       “Her Damlası Değerli” yaklaşımı ile sularımızın ve sulak alanlarımızın önemini vurguluyor, broşür, afiş, film gibi materyallerle kamuoyu oluşmasına ve halkın bilgilendirilmesine katkı sağlıyor.

·       Faaliyetlerini yaygınlaştırmak amacıyla geliştirdiği projeleri ulusal ve uluslararası kurumların çevre fonlarıyla desteklendi. Bu yöndeki faaliyetleri, WWF-Türkiye tarafından yürütülen “Çevreye Uyumlu Sosyo-Ekonomik Kalkınma için Sivil Toplum Hareketi (CO-SEED)” programı kapsamında hibe almaya hak kazanan projesiyle devam etmektedir.   

                 

DOÇEV, her türlü desteği doğa ve çevre adına şükranla karşılıyor, bu coşkuyu toplumdan aldığı güçle nesiller boyu sürdürmeyi hedefliyor.

 

 

İletişim

 

Bahtiyar AKSOY - Vakıf Müdürü
DOÇEV – DOĞA ve ÇEVRE VAKFI
Adres: Sümer Mahallesi Çal Caddesi No: 78 Merkezefendi  / DENİZLİ
Tel: 0.258.265 11 11 Faks: 0.258.265 63 69
E-Posta: docev@docev.org.tr Web: www.docev.org.tr

 


Yukarı

 
  Takip edin Abalıoğlu Holding A.Ş. Facebook Abalıoğlu Holding A.Ş. Facebook Bilgi Toplumu Hizmetleri   Gizlilik Politikamız    
 
Abalıoğlu Holding A.Ş.