Er - Bakır Elektrolitik Bakır Mamulleri A.Ş.

Elektrolitik bakır iletken sektöründe üretim yapan Er-Bakır 1981 yılında kurulmuştur. İlk filmaşin üretimini 1985 yılında, ilk bakır tel üretimi ise 1986 yılında  gerçekleştirmiştir. Faaliyete başladığı günden itibaren yapılan yatırımlarla sürdürülebilir büyüme içerisinde olan şirket, bugün Türkiye’nin en büyük elektrolitik bakır tel üretim tesislerinden birine sahiptir.

Katod şeklindeki bakır cevherinin ana üretim birimleri olan anod döküm, elektroliz, sürekli döküm ve tel çekme ünitelerinde işlenmesiyle; 0.05 mm ye kadar inen çaplarda yaklaşık 4.500 değişik özellikte (tekli, çoklu, kalay kaplı, nikel kaplı, alaşımlı..vb) bakır tel üretimi gerçekleştirilmektedir. Üretim prosesindeki gelişmeler sonucu hammadde tedarikinin büyük çoğunluğu katod bakır olarak temin edilmektedir.

Türkiye ve Anadolu’nun en büyük bakır üreticisi olan Er-Bakır, gösterdiği başarılı performans ile her yıl, İstanbul Sanayi Odası'nın yayınladığı Türkiye’nin en büyük 500 sanayi firması arasında düzenli olarak ön sıralarda yer almaktadır.

Yenilikçi ve yaratıcı yöntemlerle modern üretim ve yönetim tekniklerini uygulayarak dünyada bakır iletken kullanan sektörlere kaliteli ürünler sunan, saygın bir dünya şirketi olmak misyonunu benimseyen Er-Bakır, çalışanına, topluma, çevreye saygıyı ve özeni ön planda tutmakta, müşteriyi işletmenin ayrılmaz bir parçası olarak görmektedir.

Kalite yönetim sistemlerine de büyük yatırım yapan Er-Bakır, ISO/TS 16949, ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 belgelerine sahiptir ve dünya çapında güvenilirliği, ürün kalitesi ve hızlı servisi ile tanınmaktadır.

Er-Bakır başarılı çalışmalarıyla EFQM (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) Mükemmellik Modeli kriterlerinin uygulandığı ve KalDer İzmir Şubesi tarafından verilen Ege Bölgesi Kalite Ödülleri "2005 Kalite Büyük Ödül"ünü ve 2012 yılında da “Mükemmellikte 5 Yıldız” ödülünü almıştır.

2007 yılında Hewitt’ in Türkiye’de gerçekleştirdiği Best Employers (En İyi İşveren) araştırmasında, çalışan memnuniyeti en yüksek beş firma içindeki tek Türk firması olmuştur. Ayrıca Ekonomist Dergisi’nin düzenlediği Anadolu’nun 250 Büyük Şirketi araştırmasında her yıl düzenli olarak ilk sıralarda yer almaktadır.

Er-Bakır başta ABD, İtalya, İngiltere, Almanya olmak üzere NASA dahil birçok yüksek teknoloji uygulayıcılarının kablo ve cihaz üreten teknoloji devi şirketlerin bakır iletken ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Detaylı bilgi içinwww.erbakir.com.tr