Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş.

1974 yılında kurulan Dentaş A.Ş. nin reorganizasyonu sonucu,1999 yılından itibaren faaliyetine Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. olarak devam etmiştir. 1985 yılında kurulan Viyol tesislerinde üretime devam eden Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş;

Viyol olarak adlandırılan kalıplanmış selülozik ambalaj malzemeleri üretimi ve satışı konusunda faaliyet gösteren yumurta viyolü pazarında Türkiye, Romanya ve Bulgaristan'da pazar lideri konumunda olup, Romanyada kurulu fabrikası ile tüm Balkan ülkeleri ve birçok Avrupa ülkesine de satış yapmaktadır.

Kalıplanmış selülozik malzemeler üretimi alanında öncü olan Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. yenilikçi ürünleri ile dünyanın her yerinde tercih edilen seçkin bir marka olmayı stratejik hedef olarak belirlemiştir. Çevre dostu olan selülozik bazlı ürünleri ile sağlıklı ve hijyenik ambalaj üretimini uluslararası yatırım politikaları ile genişleterek ve sektörün öncü teknolojilerini kullanarak büyümesini devam ettirmektedir.

Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. stratejik hedeflerine paralel olarak ilk yurtdışı yatırımını 2003 yılı sonunda Romanya'nın Tartaşeşti ilçesinde SC Dentaş Romania SRL şirketini kurarak yapmış ve 2006 yılı ortalarında üretime başlamıştır. Yine aynı stratejik planlar çerçevesinde Aksaray ilinde 2014 yılında ikinci tesisini kurup üretime başlamıştır. Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. yoğun Ar-Ge çalışmalarını gerçekleştirmek için bünyesinde Türkiye'nin en gelişmiş Kağıt Hamuru ve Kağıt Ar-Ge laboratuvarını kurmuş,  ürün çeşitliliğine ve tasarımına yönelik proje birimini yapılandırmıştır. 2007 yılında Avrupa'nın lider viyol üreticileri tarafından kurulan Avrupa Viyol Derneği- EMFA (European Moulded Fibre Association)'nın kurucu üyelerinden olan Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş.; 2012 yılında da Uluslararası Viyol Üreticileri Birliği-IMFA (International Molded Fiber Association)'ya asli kongre üyesi olmuştur.

Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. 2006 yılı Kasım ayı itibarıyla; ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001-2004 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001-1999 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikalarına sahip olmaya hak kazanmıştır. Dentaş Kağıt Sanayi A.Ş. sektöründe tüm bu sertifikalara hak kazanan ilk ve tek şirket olmuştur.

Detaylı bilgi içinwww.dentaskagit.com.tr